OTÁZKY A ODPOVĚDI

Doxylamin je antihistaminikum, které se používá jako sedativum, které pomáhá k spánku. Zejména se však používá v kombinovaných přípravcích jako antialergické činidlo. Dávka doxylaminu jako sedativa je přibližně 25 mg, ale v sirupu DroomSap je dávka mnohem nižší, přibližně 6,5 mg, pokud si vezmete 2 ml. Doxylamin se v našem výrobku používá hlavně ke stimulaci procesu usínání. Nežádoucí účinky doxylaminu se u jednotlivých lidí liší v incidenci a závažnosti. Pokud k nějakým dojde, jsou obvykle mírné a přechodné. Mezi hlášené nežádoucí účinky patří ospalost a sucho v ústech.

Pokud užíváte jiné léky, je vhodné se před použitím přípravku DroomSap poradit se svým lékařem. DroomSap by se neměl používat, pokud máte známou alergii nebo přecitlivělost na léčivo doxylamin nebo na kteroukoli další složku. DroomSap by se neměl také používat, pokud užíváte antidepresivum ze skupiny inhibitorů MAO-A (jako je moklobemid, Aurorix)

DroomSap (doxylamin) není návykový. Pro dosažení správného účinku byste ho přesto neměli používat neustále. Doporučujeme postupně snižovat příjem sirupu po několika týdnech nebo občas DroomSap na několik nocí vynechat a vyzkoušet, jestli už můžete spát bez něj. U všech přípravků na spánek je rozumné pravidelně dodržovat období bez užívání těchto přípravků.

Nedoporučujeme užívání sirupu DroomSap během těhotenství a kojení. V případě potřeby kontaktujte svého lékaře.

Pro diabetiky je důležité vědět, že sirup obsahuje med a cukr. Rádi bychom vám zde poskytli přesnější informace. Obsah cukru je uveden na obalu. Protože DroomSap se užívá ve velmi malém množství, získáte také relativně málo cukru. Doporučená dávka 2 ml obsahuje například celkový obsah 0,65 gramu cukrů (to je cukr ze Sirupus Simplex včetně cukrů z medu). To odpovídá asi 1/7 dílu (15%) standardní kostky cukru o hmotnosti 4,4 gramu. Jinými slovy: pokud použijete dávku DroomSap každý večer, budete mít za celý týden něco přes 1 kostku cukru (konkrétně 4,55 gramu). V případě pochybností vám vždy doporučujeme poradit se s lékařem, diabetologem nebo internistou.

Nedoporučujeme to, protože následující ráno se můžete cítit otupěle nebo ospale.

Může se stát, že budete trochu unavení, když začnete používat DroomSap. Po období deprivace spánku může náhlý spánek způsobit únavu. Po několika nocích byste se ale měli začít cítit odpočatí.

Oba sirupy můžete uchovávat v chladničce (5°C) po dobu až jednoho roku po otevření. Datum expirace je uvedeno na štítku na lahvičce.

DroomSap lze nejlépe skladovat neotevřené na tmavém místě a při pokojové teplotě. Po otevření láhev musí být uchovávána v chladničce při max. 5°C. DroomSap bude při této nižší teplotě silnější a viskóznější než při pokojové teplotě, což je normální. Na štítku láhve je kromě čísla šarže také uvedeno datum minimální trvanlivosti.

Ne, DroomSap neobsahuje lepek ani laktózu. Mnoho lidí neví, že oves je obilovina, která neobsahuje lepek. Důvod, proč zákonodárce stále klasifikuje oves jako obilovinu obsahující lepek, je ten, že plodina je často kontaminována lepkem, například z pšenice, ječmene a žita. Ale u našeho dodavatele organických bylin, nizozemské firmy Biosphere, se nepěstují žádné alergeny, takže žádné obilí, hořčice atd. V blízkosti nejsou ani žádná pole se zrny obsahujícími lepek. Oves nemůže být ani kontaminován lepkem. Týká se to také extraktu z kvetoucích zelených ovesů, který neobsahuje vůbec žádný lepek, sklizeň je značně před plodinami obsahujícími lepek v poldru, takže nemůže vniknout dovnitř. V Biosféře ve městě Groede pravidelně provádějí vlastní test lepku a nikdy nebyl vypozorován. Takže opravdu můžete být klidní!

DroomSap a DroomSapKids jsou vhodné pro vegetariány, ale ne pro vegany, protože DroomSap je vyroben ze 17% přírodního včelího medu. 

DroomSap je vyroben z přirozeně čistého včelího medu, čistých přírodních bylinných extraktů a téměř výlučně s přírodními přísadami. Protože se jedná o čistě přírodní produkty, není možné, aby každá šarže vyráběla přesně stejnou chuť, vůni, barvu a viskozitu (= stupeň tekutosti). Tyto rozdíly ovlivňují pouze chuť, vůni, barvu nebo tekutost. Jedna várka je někdy o něco řídší a tekutější a druhá várka je o něco hustší a viskóznější. Jedna dávka může být trochu tmavší sladově hnědá a druhá dávka má mírně světlejší medovou barvu.

Ano, protože pracujeme s čistě přírodními bylinnými extrakty, chuť se může lišit. Je to proto, že chuť je do značné míry závislá na těchto bylinných tinkturách. Trochu odlišná chuť mezi různými lahvemi je proto zcela normální. Nemá to žádný vliv na účinnost, protože účinné látky jsou vždy stejné.

DroomSap obsahuje chmel (Humulus lupulus L.). Chmel je fytoestrogen a existuje mnoho nejistot ohledně účinku a používání fytoestrogenů, zejména u lidí, kteří mají nebo měli hormonálně senzitivní (ER +, PR +) rakovinu prsu. Mohu tedy použít DroomSap? Krátká odpověď je „ano“. Rádi vám vysvětlíme proč. Chmel neprokázal žádný negativní účinek na rakovinu prsu a existují vědecké studie, které ukazují, že chmel má za určitých okolností dokonce inhibiční nebo ochranný účinek. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem pro obdržení vědeckého zdůvodnění. A samozřejmě se můžete vždy poradit se svým ošetřujícím lékařem nebo lékárníkem.

DroomSap obsahuje 3% alkoholu. Nejedná se o přidaný alkohol, ale je to "rozpouštědlo" pro naše bylinné extrakty. Alkohol používaný k výrobě extraktů (také nazývaných tinktury) je certifikovaný jako organický (obilí).


VYZKOUŠEJTE NAŠE PRODUKTY PRO DOBRÝ SPÁNEK

Od
499 Kč
za 100 ml

V sirupu DroomSap používáme uklidňující bylinky v kombinaci s medem a antihistaminikem Doxylamin (3,26ml/mg). Sirup DroomSap stimuluje proces usínání a podporuje klidný spánek během noci tak, abyste se ráno probudili odpočatí a vitální.


699 Kč

DroomSap Kids je 100% přírodní sirup na spaní, speciálně vyvinutý již pro děti od 2 let. Je složený ze zcela přírodních ingrediencí - přírodního medu, sedmi organických bylin a aminokyselin L-Theanin a GABA.